köpek eğitimi alan koruma

Alan koruma eğitimi, genel olarak köpeğin yaşadığı evi ya da belirli bir alanı yabancı etkilerden ve tehlikelerden korumayı öğrenmesini ifade eder. Köpeğin karakterine ve davranışsal özelliklerine göre farklı uygulamaları olan alan koruma eğitimi sürecince, köpeğiniz belirli alanın sınırlarına giren herhangi bir tehlikeyi etkisiz hale getirmeyi öğrenir. Havlayarak tehlikeyi uyarma ve gerekli durumlarda öğrenilen talimatlar doğrultusunda aksiyon alma gibi davranışlar, alan koruma eğitiminin köpeğinize kazandıracakları arasında yer alır.

Oyuncu ve arkadaş canlısı köpeklerin aksine Alman kurdu, boxer, doberman, Rotweiler gibi görev köpeklerinde etkili olan alan koruma eğitimi, köpeğin karakterine göre farklı yanıtlar verebilir. Bu yüzden alan koruma eğitimi öncesinde köpeğinize belirli karakter testlerinin uygulanması gerekmektedir. Bir aydan fazla zaman diliminde tamamlanabilen alan koruma programı kısaca, evcil dostunuzun koruma güdülerini tetikler.

×

Merhaba!

WhatsApp'ta iletişim kurmak için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya 0536 651 81 81 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?